Svitava – 25.11.2012.

Svitava plná ryb.

25.11.2012, na svátek Kateřiny bylo naplánované druhé kolo „Zimní ligy“. Jako místo konání byla vybrána řeka Svitava v Obřanech. Je po pěkná voda s hloubkou do dvou metrů, široká kolem dvaceti metrů. Svitava je velmi dobře zarybněná voda se spoustou ryb, hlavně menších velikostí. Proto jsme vymysleli opatření k zamezení zbytečné manipulaci hlavně s podmírovými rybami. Všechny podmírové ryby byly bodovány 20 body (cm), hájená parma 40 bodů, hájený pstruh potoční 20 bodů.

Mistr „X21“ v plné síle.

Sešlo se dvanáct lovců, akorát na spravedlivé tři sektory. Zase to byl den na pohodu, žádný spěch. Po napíchání tratě a vylosování míst jsme se rozlezli kolem řeky a začali chystat vše k lovu. Až bylo všechno nachystané, tak se v 9:11 hodin ozvalo: „teď“ a dvě hodiny chytání začaly. Dva litry krmení jsou na dvě hodiny zimního chytání akorát, tak to nikdo s krmením na začátku lovu moc nepřeháněl.

Ráno bylo Áčko nejlepší na úlovky, hlavně krásných 510 bodů Jirky Denemarka nešlo přehlédnout. Na Béčku vítězství strhl čabi až v poslední části závodu, zvítězil s 270 body. V Céčku zachytal pěkně DejV, jeho body měly hodnotu 328. Chytaly se hlavně podoustve, plotice a ostroretky. Byli ulovení i kapříci menších velikostí, jedna parma, jeseni a tloušti.

Po občerstvení, kde citelně chyběl bufík Milana N., se vylosovalo druhé kolo. Někteří se „šupli“ o místo nebo dvě, jiní se přenosili věci přes dva sektory. Zase všechno proběhlo v klídku a pohodě a po domluvě se začalo v 12:12 hodin chytat druhé kolo.

V druhém kole se chytilo jen o trošku méně ryb jako v prvním. Na dolním fořtu se rozchytal na vítězství Jirka D., jeho 470 bodů hovořilo za vše. V béčku suverénně zvítězil Martin M, 309. Na Céčku těsně neproměnil Ševča forhont a na čabiho vítězství v podobě 281 bodů chybělo 15 bodů, takže třeba malá plotička.

Jirka D., vítěz 2. kola – Svitava

Celkově zvítězil Jirka D. 1+1 – 980 bodů před čabim 1+1 – 551 a třetí byl DejV 1+2 – 523.

Závod se povedl, poznali jsme novou vodu. Ryb se nachytalo také hodně, hlavně složení ryb bylo druhově hodně pestré. Byl to zase povedený den. Jen občerstvení nám hodně chybělo.

Průběžně po druhém kole:

  1. MM, součet umístění 7, 816 bodů, 2. DejV 7, 725, 3. Radynek 7, 411, 4. Jirka D. 7,5, 1144, 5. čabi 8, 584.

Feederu zdar. Radynek
Vítězem tipovačky se stal Jarek B. Kapra Sensas 3000 daroval pro vítěze čabi.

MM, průběžně po 2. kole vede „Zimní ligu“.

Spread the love

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *