Článek – jak vyhrát na Piláku i za větrného počasí.

Zimní Colmic liga 2019 – 2020

1.kolo Pilská nádrž – Žďár nad Sázavou

Článek očima vítěze

 

Je tady listopad roku 2019 a zimní liga se blíží. 1.kolo jsme si naplánovali na neděli 17. listopadu. Chtěli jsme vyzkoušet nový revír a to přehradu Křetínka. Myslel jsem si, že by to mohla být skvělá voda pro nás. Hodně místa a blízké parkoviště bylo velkou výhodou, ale týden předem jsme udělali zkušební chytání a aktivita ryb byla velmi slabá. Nezbývalo nic jiného, než na jistotu uspořádat 1. kolo na Piláku ve Žďáru nad Sázavou. Tady to většina kluků už dobře zná a víme, že si vždy dobře zachytáme.

Dá se říct, že závod tentokrát odstartoval už sobotním losováním pro 1. kolo, které usnadnilo a zrychlil začátek závodu. V neděli ráno okolo 4:00 postupně sbírám do auta poličáky a okolo 5:00 dorážíme na místo. Hrozný čas, opravdu jsme blázni! Fouká silný vítr, ale kluci potřebují vyznačit závodní trať a musíme mít jistotu, že předběhneme místní rybáře.

Naložím věci na kárku a jedu po cyklostezce na vylosované místo B8. U hráze máme sektor A a vedle sektoru B je ještě sektor C. Sektor D je samostatný, mezi C a D je zhruba 500 metrů volno. V místech kde sedím, jsem nikdy nechytal, ale nějak to neřešim, navíc vedle mě si vylosoval Petr Ondráček (místní vydra) a na B10 chytal Jenda Stárek, kterému jsme měl co oplácet z posledního závodu na Príglu. Postupně se všichni dostavují na svá místa, dáme občerstvení a připravíme si nějaký ten proutek. S sebou si beru, co nejméně věcí a na sezení mám klasické křesílko. Už dorazil i soused na B9 a je to Jakub Olšán. Je tady 7:50 a začínáme krmit. Pilák je velká voda s velkým množstvím ryb a tak se nebojím na 30 metrů poslat 10 velkých krmítek s trochou pinek, červů a kukel. S Petrem se trošku hecujeme a jdeme na to! Začátek a prvních 30 minut je pro nás opravdu moc zajímavých. Nikdo v dohledu nemá žádnou chycenou rybu. Jenda hlásí možný záběr. Po 40 minutách překrmuji na 60 metrů a říkám si, zkusím utéct dozadu a chytit aspoň 1-2 rybky. Ale ani tam se mi nedaří a jediná rybka, o které jsem ani nevěděl mi spadne po cestě. Probudil se, ale Jenda zhruba na 30 metrech chytá 2 cejny. Odchytané jsou 2 hodiny a zbývá do konce 30 minut. Vracím se na zakrmené místo na 30 metrů. Nechám nahozeno asi 5 minut a na „slepejše“, bez záběru mám na prutu cejna, hurá nebudu bez ryby :-). Nahodím a za chvilku záběr a druhá ryba, následuje třetí, čtvrtá, pátá a vše cejni okolo 35 centimetrů. V posledních 5 minutách prvního kola ještě dva záběry nesekám, ale moc mě to netrápí. Vyhrávám sektor na 5 ryb, dva rybáři měli 3 rybky a potom ještě něco, ale hodně závodníků píše i nuly.

Je tady přestávka, společné občerstvení, pokec s kamarády, informace co se kde chytlo a taky losování 2. kola. Ryby se chytaly jen na sektorech C a D, hlavně díky silného větru, který na sektorech A a B nenechal skoro žádné ryby. Sektor A vyhrál Martin Maťák a to dokonce na dvě ryby. Úkol zní jasně, posunout se aspoň na sektor C, kde se dá něco chytat. Na sektoru D se lidi nemění, aby neměli daleký přesun. Jelikož losuji poslední a zůstaly mi tam dva losy A7 a A8, tak to mám jasný, losuji A7 a jdeme na to. Od kluků, co tady chytali je další hezká informace. Na sektoru A je i pěkná hrana a dost se trhá. Zkusím to trochu zmapovat a přijde mi, že na 30-33 metrech je hrana z kamenů. Klipuji teda na 40 metrů, abych se dostal za ní. Nic moc nevymýšlím, všechny pruty navázané stejně s průběžným páternosterem a jde se na to.

Signál na krmení je tu a jdu krmit. V 1. kole větší zákrm přinesl úspěch, tak jsem si řekl, že to zkusím podobně. Dal jsem si asi 2l krmení do menšího boxíku, přidám živou a krmím. Moc nespěchám, signál začátek závodu neřeším a krmím. Nikde v dohledu žádná rybka, tak si v klidu krmím dál. Asi po 30 minutách mám nakrmeno :-). Nic se nemění, nikdo nic nechytá. Celý sektor A je zhruba 1,5 hodiny bez ryby. Najednou se opakuje 1. kolo. Chci přehodit a ryba je na prutu. Vytahuji cejna, paráda, mám rybu. Vedle soused Jirka Roušar taky chytá cejna. Po chvilce záběr a mám na prutu kapra. Návazec 0,09 Mimetix, háček č. 16 a kapr je ve vázce. Povoluji a on z toho vyjel, to se opakuje třikrát a nakonec jsem ho zdolal. Velká klika, ale to je někdy potřeba. Zbývá asi 30 minut do konce a na prutu mám další 3 ryby, které ale skončili ve vázkách. Dalšího cejna vytáhnu po ukončení závodu, takže neplatí. Ale vůbec mě to netrápí, protože na dvě ryby vyhrávám sektor A. Dva kluci mají po rybě a zbytek končí s nulou :-(.

Je jasné, že tentokrát bylo zapotřebí obrovský kus štěstí k vítězství, ale i o tom je rybaření. Byl to jeden z mála závodů zimní ligy, kde jsem si až tak nezachytal. Ale i tak to bylo super a to hlavně díky skvělé partě kamarádů se kterými se potkáváme a budu se těšit na další závod.

 

S pozdravem Pepa Konopásek

 

Použitá výbava :

prut feeder Colmic Next Adventure 2.díl do 60gr

prut feeder Colmic Next Adventure 2.díl do 90gr

naviják Daiwa Match Winner 4012

pletená šňůra: Colmic Weper X8 0,09mm

šokovka: Colmic Fendreel 0,22mm

návazec: Colmic mimetix 0,09

háčky: Hayabusa 157 black nickel č.16

 

Krmení a živá:

¾   Champion Feed W.Black

¼ Sensas Kapr Noire

vše domíchané s pardubickou hlínou (necelé 2l)

0,25l kukel, 0,25l červů, 0,25l pinek (ještě mi zbylo)

 

 

 

Spread the love

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *