Čtvrtý závod Colmic Zimní ligy 2018-2019 očima Jendy Stárka

 

Na tenhle závod jsem se velmi těšil, protože jsem ještě letos neměl mnoho času a na rybách jsem byl jen třikrát. A to ještě u nás na Sázavě s pickerem. No tak jsem měl trochu strach, jak to dopadne, protože jsem byl absolutně nerozchytaný.

Přípravy byly opravdu velkolepé – na poslední chvíli jsem něco navázal, abych měl v návazcovníku aspoň něco –  v mém případě asi 100 návazců J Nachystal jsem si všechny pruty. Vzal jsem si dvě lightka, dvě media a dvě heaviny, které jsem měl jen pro případ, že by se muselo chytat opravdu daleko (k tomu naštěstí nedošlo) a namíchal krmení. Ráno jsme vyrazili s Petrem a Honzou a vytvořili světový rekord v nacpání věcí do Octavky. Jeli jsme ve třech se třema bednama. Myslím si, že kdo neviděl, neuvěří.

Už cesta vypadala slibně. Jeli jsme pro Honzu do Křižanova „zkratkou“  přes Velké Meziříčí, ale i přesto jsme dorazili včas a na srazu na nás čekali jen trochu. Ale zvládli jsme to 🙂 Losovat jsme začali v podstatě hned po příjezdu. Jak na mě přišla řada, Andrea říká: „vytáhni C9“. Šáhl jsem si do čepice a C9. Akorát jsem ještě pořád nechápal, že je to forhont u mostu – asi nejlepší místo na trati. Andrea k tomu ještě dodala něco ve smyslu, že tady udělá jedničku každý kopyto, což mě samozřejmě velice povzbudilo. Vzpomněl jsem si na loňský ročník, kde jsem měl na prvním závodě taky forhont, a jak to dopadlo.

 

Po přestěhování na místo jsem vytáhl media a lightka. Media jsem na Andreinu radu naměřil 42m a lightka podle sebe 25m. Zakrmil jsem obě místa čistým krmením a pak na každé místo putovalo krmítko pinek. Po odpískání jsem začal chytat na 42m metrech, ale pravidelně střídal vzdálenosti a čekal, kde se objeví nějaká rybka. První záběr přišel asi až za 45 minut na vzdálenějším místě, zrovna když jsem čůral, tak jsem musel přerušit tok proudu moči, ale rybka tam naštěstí zůstala. Byla to asi 16cm plotička, malá,  ale moje 🙂 Nahodil jsem na stejné místo a šel dokončit potřebu a ejhle další záběr, tentokrát ale nic. Ale aspoň jsem domočil. Pozitivní bylo, že jsem měl na místě ryby. No ryby v krmení byly, ale vybrat z přejezdů záběr nebylo jednoduché a trefil jsem v podstatě jen naprosto jednoznačné hokejky. Byl jsem ze svého výkonu hodně rozpačitý, protože se mi nedařilo účinně ryby odchytávat. Naštěstí pro mě se v našem sektoru moc ryb nechytlo, tak i přes malou úspěšnost záseků z toho byla jednička se 410 body. Potvrdili se slova Andrey, že z tohohle místa udělá jedničku i kopyto.

Druhé kolo los A8. Tak to byla přede mnou pěkná štreka na odpolední místo, ale zjistil jsem, že tam Ivan dělal za jedna, tak jsem to trochu osondoval, jak chytal a hlavně jak daleko. Celkem se mně to hodilo do krámu, protože byl na poměry hodně blízko kolem 40m.  Klipnul jsem všechny pruty na 41m na jedno medijko, dal větší krmítko a celé krmení poctivě házel. Nasypal jsem tam cca 1,5 litru krmení bez živé. Tentokrát první záběr přišel dříve, myslím tak po 20 minutách. Po zkušenostech z prvního kola jsem absolutně ignoroval přejezdy a čekal na pořádný záběr. Po hodině a půl mě ryby přestaly brát a i přejezdy se vytratily. Dokrmil jsem krmícím prutem a pak začal poctivě přidávat caramel MVDE a ryby zase začaly spolehlivě brát. Skončil jsem na 13 rybách a 574 bodech. Měl jsem celkem štěstí na velké ryby, všechny byly kolem padesátky, a byla z toho jednička.

 

Celkově první závod v životě, kdy jsem dělal čistě 1+1 a největšími „chipsy“. Doopravdy jsem byl hodně překvapený až zaskočený 🙂 Udělalo mi to velkou radost.

Tak a teď to důležité:

 

Krmení: Wonder black, GG a Lake v poměru 2/1/1

Nejlepší nástraha: dva bílí červi a jeden červený

Montáž: Páter

Kmen: pletenka Maver DUAL BAND 0,05mm

Návazec: 0,12 Maver SLR a 14 Matrix SW feeder délka cca 60cm

Krmítko: Maver CAGE FEEDER medium 30g a EASY LOAD ROCKET FEED medium 30g

Pruty: Maver MV-R 3,3m a Trabucco MRX-V 3,6m

 

Strategie:

1 kolo: časté přehazování do krmení pinky a na háček červi (chtěl jsem chytat spíš plotice, měl jsem jen 2 a zbytek cejni –  9 🙂

  1. kolo: Větší základní zákrm, rozstříhal jsem všechny červy, co jsem měl a červy na háček. Čekat delší dobu na záběr – to se mi rozhodně vyplatilo.

Celkové výsledky:

http://feederpoint.cz/2019/03/10/vysledky-4-kola-colmic-zimni-ligy-2018-2019-schody/

Průběžné pořadí:

http://feederpoint.cz/2019/03/10/prubezne-poradi-colmic-zimni-lgy-2018-2019-po-4-kole/

 

Tenhle závod pro náš team dopadl snově –  všichni jsme se vešli do desítky: já 1., Koudy 2., Petr 8. a Honza 9.

 

Za Maver Feeder Team Jenda

Spread the love

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *