Druhé kolo zimní ligy závod dvojic Domanín – z pohledu Pepy Malíka

Druhé kolo zimní ligy byl naplánováno jako závod dvojic na Domanínském rybníku 17.listopadu 2018. Dvojice byli náhodně vylosovány ze dvou skupin, kde v jedné skupině bylo prvních 10 závodníků z prvního kola, který byl na Pilské přehradě plus dalších 8 vybraných závodníků z první a druhé ligy. Dvojice byly losovány tři dny před samotným závodem, aby se každý domluvil se svým přiřazeným parťákem na taktice, výběru krmení, nástrah a ostatních důležitých věcech.

Je tu středa ráno, hned po probuzení koukám na telefon a vidím, že mi došel e-mail se jménem parťáka, kterým je Jirka Malý.

Jirka je zkušený závodník, a tak se těším až si z Jirkou zachytám a dozvím se nějaké nové zkušenosti. Brzy navečer mi Jirka volá, aby se domluvil. Naštěstí jsme taktiku viděli oba stejně s tím, že se budeme snažit chytat převážně cejny a plotice, kterých je na Domaníně opravdu hodně. Po domluvě s parťákem jdu chystat pruty a všechno potřebné, abych to nemusel jako vždy chystat na poslední chvíli, pár hodin před závodem 🙂

Je sobota ráno, přesněji 3:45, počasí vypadá celkem dobře a vypadá, že bude teplo. Jdu si uvařit kávu, naskládat věci do auta a vyrážím. Ještě musím vyzvednout. Ivana, který jede se mnou. Po cestě se ještě stavujeme na benzínce na kávu a jedeme směr Domanín. Cesta probíhala celkem hladce, akorát nás po cestě zaráží zamrzlá krajina, a tak se obávám, že u vody pořádně vymrzneme.

V 6:35 přijíždíme na parkoviště rybníka, rychle vybalujeme věci z auta a jdeme na místo srazu, kde se potkávám se svým parťákem Jirkou.

Tak a je tu losování prvního kola. První los má na starosti Jirka a padl na A3. Je to hned u místa kde se losuje, tak máme radost, že nemusíme daleko přenášet věci. Rychle ještě s Jirkou probíráme taktiku, domícháváme krmení a jdeme prozkoumat dno. Po prozkoumání dna se domlouváme, že rozkrmíme dvě místa s tím, že jedno místo klipujeme na 25 metrech a druhé na 36m.

Je tu čas krmení. Jirka rozkrmuje vzdálenější místo a já to bližší a takhle i začínáme chytat. Jirkovi přichází záběr jako první, ale ryba mu bohužel hned po záseku padá, tohle se opakuje asi pětkrát po sobě. Na to Jirka rychle mění návazec s větším háčkem a konečně vytahuje první rybu. Je to pěkný cejn. Já jsem bohužel prvních 15 minut bez záběrů, ale pak konečně přicházejí záběry i mě. Záběrů je čím dál tím víc a pak se to konečně rozběhlo podle mých představ a tahám rybu za rybou. Jirkovi přestávají na vzdálenějším místě ryby brát, tak přechází za mnou na bližší místo a snažíme se vytáhnout co nejvíce ryb. Zhruba po hodině nám ryby přestávají brát, tak Jirka opět rozkrmuje zadní místo a tahá pár pěkných cejnů, ale bohužel mu jich hodně padá, a tak se snažím z bližšího místa vytáhnou co nejvíce plotic, které začaly být asi po 20 minutové pauze opět aktivní. Občas jsme se rozhlédli kolem sebe a viděli jsme, že nejsme jediní, komu ryby berou, ale i tak doufáme, že uděláme dobrý výsledek. Je tady konec prvního kola, rychle sčítáme centimetry.

Celkem se nám podařilo nachytat krásných 1.142cm, tak rychle od ostatních zjišťujeme, kolik nachytali a vypadá, že se nám to podařilo. Ano!!!!!  Potvrdilo se nám to. Zachytali jsme za 1 🙂 . Máme velkou radost, a tak se těšíme na druhé kolo.

Losovaní na druhé kolo padlo na mě a tahám los C1, radost z toho moc nemáme, protože se musíme daleko stěhovat. Nakonec ale z toho máme radost, protože zjišťujeme, že tam před námi seděl Pepa Konopásek a Nella Králová a také na tom místě zachytali za 1. Opět zkoumáme dno a zjišťujeme, že dno je skoro stejné jako na A, akorát o malinko hlubší, proto trošku měníme taktiku a místo dvou míst rozkrmujeme tři místa na 8, 25 a 35 metrech. Jirka zkouší nejvzdálenější místo na 35 metrech a opět dostává první záběry, ale má problém a dost mu padají ryby. Já jsem opět začal chytat na 25 metrech, ale bohužel za prvních 20 minut mám pouze 1 záběr tak přecházíme na nejbližším místě na 8 metrů, i když se mi to moc nelíbí, přesto to musím zkusit. Konečně přichází první plotice a za ní další a další. Asi po 10 rybách přestávám mít záběry, a tak přecházíme opět na 25 metrů s tím, že se zaměřím spíše na cejny. Po třetím náhozu přichází záběr a pak konečně přicházejí další a další. Oba koukáme kolem sebe a vidíme, že ostatním v našem sektoru se moc nedaří, a tak doufáme opět v dobré umístění. Je konec druhého kola a opět počítáme centimetry, spočítali jsme 1.082 cm tak doufáme že, je to dost na 1. místo.

Po výzvědách zjišťujeme, že jsme udělali 1+1 a zároveň jsme vyhráli celý závod. Paráda!!!! Oba máme obrovskou radost a tak s úsměvem balíme a jdeme na vyhlášení.  Jirka to zároveň během závodu i pořádně oslavil douškem zlatého moku 🙂 a na konci závodu jde na Jirkovi vidět i obrovská únava …

Josef Malík

 

 

 

 

 

 

 

 

Použité náčiní a krmení:

Pepa Malík:

Pruty: Trabucco Inspiron FD 3,6m – 75g

Naviják: Shimano Nasci 4 000  + pletenka 0.08 mm Daiwa J-Braid

Krmítka: Medium 25-40g plast Maverick A

Návazce: Stroft GTM 0.10-0.12mm, délka 30-80cm

Háčky: Pin Hook č. 12,14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jiří Malý – Junior:

Pruty: Colmic Adventure 35, 60g a Matrix Horizon XS Slim.

Šňůry: Colmic a Matrix

Krmitka:  Sensas – plast.

Návazce: Mimetix 0,08 až 0,10 mm

Háčky: od Colmicu B957, Gamakatsu A1 fine feeder a Hayabusa – vše ve velikosti 16

 

Krmeni: Sensas Black Lake 60 % + Super Black Bremes 25%+ Gros Gardons 5% +10 %hlína

Spread the love

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *