Zimní liga 2018/2019 – 1.kolo Pilák očima vítěze

Zimní liga 2018/2019 – 1.kolo Pilák

 

První závod Zimní ligy 2018/2019 se odehrál v sobotu 3.11.2018 na nádrži Pilská u Žďáru nad Sázavou. Zimní liga je seriál závodů, na který se každý rok velmi těším, člověk se tu setká v přátelské atmosféře s kamarády a může poměřit síly se spoustou špičkových feedrařů. První závod byl pro mě vyjímečný také tím, že Pilská nádrž je moje domovská voda, kterou mám nedaleko domova.

Přípravy jsem začal již v pátek večer, kdy jsem mimo jiné namíchal krmení na závod. Z předchozích zkušeností a testování různých kombinací jsem věděl, že slané krmení v tomto období na zdejší rybí obsádku moc nefunguje, a tak padla volba na kombinaci světlého Lake s Grosskou od firmy Sensas, cílovou rybou měl být cejn.

Je tu sobotní ráno, den závodu, a Jenda, který mě má vyzvednout po cestě na závodní úsek má malé zpoždění.  Díky tomu, že se závod koná pár minut od našich domovů, přijíždíme na parkoviště jen s malým zpožděním oproti původnímu plánu. Po příjezdu na parkoviště vidíme, že je všude rušno a spousta závodníků, kteří nejspíše také nemohli dospat, pilně chystají vše potřebné na závod.

Jdeme se pozdravit s kamarády a přichystat si věci k odvozu na závodní úsek. Při příchodu na místo srazu zjišťujeme, že hlavní organizátor Radynek pravděpodobně zabloudil a díky malému zdržení máme čas na menší debatu před samotným závodem, což nebývá v ranním shonu zvykem. Po chvilce čekaní doráží Radynek a přecházíme k zaplacení startovného a následně k losování.

Los mě posílá na A9. Při pohledu na trať s potěšením zjišťuji, že je to místo, kde Jenda chytal 1. kolo závodu II. ligy. Mám radost, toto místo mi vyhovuje, protože je to kousek na přesun a také proto, že toto místo velmi dobře znám. Příprava začíná, vedle mě si sedá Jirka Malý, což je fajn a já si tak alespoň mám s kým pokecat během závodu, kdyby byla náhodou nudaJ. Při pohledu doleva mi už tak vesele není, nedaleko si sedá Radynek, na dohled mám také Pepu Konopáska, následuje Olivka a Honza Tomšík – všichni vynikající rybáři a vím, že v této sestavě nebude jednoduché uspět.

Příprava pokračuje a já se věnuji zkoumání dna. Zjišťuji, zda voda ještě více nespadla a zda se dno nezměnilo. Vypadá to, že je vše při starém a tak klipuji dvě vzdálenosti – na 12metrech a druhou vzdálenost na 34,5 metrech. S přípravou jsem rychle hotový a tak si jdu popovídat za klukama, debatu příjemně přerušuje Marťas s nabídkou doušku dobrého moku, který se v deštivém listopadovém ránu hodí.

Koukám na telefon a zjišťuji, že mám cca 3 minuty do krmení, a tak přeji klukům dobrý lov a odcházím na své místo. Zanedlouho se ozývá první signál – krmení. Beru do ruky první prut, plním krmítko pouze čistým krmením a nahazuji na vzdálenější místo, v tom slyším nepříjemný zvuk a koukám, že jsem zlomil špičku. Rychle stahuji a sahám za záda, kde leží další nachystaný prut, opět nabíjím pouze čistým krmením a velkými krmítky zakrmuji vzdálenější místo. Vzdálenější místo je zakrmeno, zbývá mi ještě nějaká ta minutka a tak stíhám rozkrmit i místo u břehu.Věřím, že toto místo bude úspěšné na rychlejší chytání cejnů.

Závod začíná a já začínám chytat na vzdálenějším místě. Delší dobu se nic neděje u mě ani kolegů kolem, a tak se mezi námi rozbíhá poklidná konverzace J. Asi po 10 minutách pronáší Pepa větu: „Kdo chytí první rybu, donese na další závod lahev“. V tom okamžiku zasekává a zdolává Radynek první rybu našeho sektoru (klikař). Od toho okamžiku začíná ryba reagovat, další záběr dostává kolega po mé levé ruce a prvního záběru jsem se konečně dočkal i já a proměňuji jej v prvního kapříka.

Střídám prut a zkouším bližší místo na 12 metrech, kde záběr nepřichází. Přecházím tedy na taktiku střídání míst, kterou jsem zvolil a opět nahazuji na vzdálenější místo. Na vzdálenějším místě opět dostávám okamžitou hokejku a zdolávám dalšího kapříka. V průběhu kola mě baví svými kousky Radynek, který mi ukazuje, že kapr se dá zdolat i za běhu. Do konce kola se mi podaří chytit 8 kaprů a 9 cejnů. Se závěrečným hvizdem dostávám záběr a vím, že už kapra včas nezdolám a doufám, že mi v konečném součtu nebude chybět k lepšímu umístění. Sčítám centimetry a dostávám se na míru 631cm, jsem spokojený a vypadá to i na dobré umístění. Přemýšlím nad tím, co jsem dělal špatně, že se mi nepovedlo odradit zdejší kapry, což bylo v plánu a už vidím Honzu Tomšíka, který mi již z dálky oznamuje, že jsem udělal 1. Super!!

Následuje malá přestávka, dopíjím kafe a vyrážím losovat druhé kolo. Losuji A8, místo hned vedle mého ranního A9! Velká paráda, dává mi to velikou šanci do druhého kola, a tak jen přenáším věci o místo vedle a jdu za klukama probrat první kolo. Zjišťuji, že ne všude se chytalo tolik ryb, jako jsem měl v prvním kole já, a tak mám o to větší radost, že mám šanci si i v druhém kole pěkně zachytat a poprat se o co nejlepší výsledek. Vedle mě si sedá Jirka Denemarek ,za což jsem opět velmi rád a mám parťáka na případný pokec i na druhé kolo. Vedle něj sedí Olivka, který začíná sektor B, i přesto to bude takový menší bratrovražedný souboj nás Maveráků. J Opět se rozhlédnu po sektoru a zjišťuji, že uspět opět nebude jednoduché a porazit zkušené soupeře v podání vedle mě sedícího Jirky či Zauwiho, Vlastičky a Marťase u fořtu nebude jen tak.

Během prvního kola se na nás přijel podívat i náš sponzor Franta Hanáček, který mě do druhého kola povzbuzuje a radí mi, ať jsem hlavně v klidu. V tom přichází signál krmení, kopíruji první kolo, opět rozkrmuji dvě místa a začínám chytat na tom vzdálenějším. Záběr mi přichází prakticky okamžitě a proměňuji jej v cejna, který mi dodává trochu klidu, v počátku závodu se mi daří odchytávat cejny jednoho za druhým. Po první hodině druhého kola přichází na vzdálenějším místě útlum, a tak přecházím na bližší místo a v rychlém sledu chytám tři cejny, to bylo bohužel na tomto místě vše a po zkušenosti z prvního kola přecházím zpět dozadu, kam posílám tři rychlá krmítka. Změna místa mi opět ihned přináší záběr a já zdolávám opět cejna. Paráda, taktika funguje a dokonce i kapři zmizeli. Do konce kola se mi podařilo chytit pouze 3 kapry a 14 cejnů a já tak končím stejně jako v prvním kole s počtem 17 ryb. Počítám centimetry a výsledkem je rovných 600cm.

Zkouším zjistit, jak jsou na tom ostatní a vypadá to, že jsem na tom s rovnými šesti metry velmi dobře a je reálné, že zopakuji 1 z rána, ale nevím, jak zachytal Martin, který chytal velmi dobře v průběhu celého závodu. Koudy jde na výzvědy a zanedlouho na mě ukazuje, že to dopadlo a já udělal druhou jedničku v závodě! To je pro mě neuvěřitelné a mám z toho obrovskou radost!!! Díky losu a znalosti revíru se mi poprvé v životě povedlo vyhrát závod a to ještě s krásným součtem 1+1!!!

Použité načiní:

Návazec:  Maver SLR 0,14mm

Háček: Maver 1130 vel.12

Prut: Maver MV-R 2,7m minifeeder

Krmení: Sensas Lake+Grosska

Spread the love

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *