Poslední kolo Colmic Zimní ligy – Koněšínská pláž 2018

  1. kolo Colmic Zimní ligy – Koněšínská pláž

Zima už byla zatraceně dlouhá.  Všichni se nemohli dočkat, až konečně roztají ledy a někde se uvolní vodní plocha. Čtvrté kolo jsme plánovali několikrát a kvůli počasí třikrát překládali na jiný termín. Původně bylo v plánu před koncem roku odchytat tři kola a na začátku roku další tři. Bohužel ze tří kol po zimě bylo nakonec jen  jedno kolo.

Ve středu 22.3.2018 – druhý jarní den, se konečně udělalo pěkně, jak slibovali meteorologové. Tak jsme s TonyKem vyrazili na Koněšínskou pláž vyzkoušet, jestli se může nedělní kolo uspořádat zde.  Voda na pláži byla celkem hodně nastoupaná. Na sluníčku bylo příjemně, krásných 10 stupňů, dalo se sedět jen v mikině. Já jsem si zaklipoval na 51 m. Tonda zvolil dvě vzdálennosti, 35 a 45 m. Cílem bylo zjistit, kde ryby hledají potravu. Ze začátku bylo záběrů pomálu. Po hodině a půl začaly záběry chodit pravidelně. Braly plotice a sem tam zabral i cejn. Před odchodem se mi podařili ulovit ještě dva šupináči. Tak bylo rozhodnuto, poslední kolo Colmic Zimní ligy bude na Koněšínské pláži.

 

 

 

 

 

V neděli se nás na Koněšínské pláži sešlo 19. Úplně vlevo byl sektor A, kde je i největší hloubka vybraného úseku. Prostřední Béčko je o dost mělčí a sektor C je ze všech tří sektorů nejmělčí. Jak se později ukázalo, ryby se stáhly více do hloubky a v sektoru C se muselo chytat minimálně 60 metrů od břehu.

Tentokráte jsem měl štěstí na los  – A2. A1 si vylosoval Jenda, napravo seděl TonyK a na A5 Zauwi, takže mě nečekalo nic jednoduchého. Tento závod měl rozhodnout i o celkovém vítězství v seriálu Colmic Zimní ligy. Minulý rok se mi nepodařil poslední závod, a skončil jsem celkově druhý. Letošní ročník jsem měl dobře rozjetý, ale Pepa Konopásek se chystal, že vítězství bude jeho. Chytalo se dvakrát po třech hodinách s pěti minutami na krmení. Zvolil jsem vzdálenost 42 m, kde byla hloubka cca 8 m. Po sobotním tréninku se ukázalo, že ryby couvly do větší hloubky a také mí sousedi zvolili podobnou vzdálenost. Prostě jsem nechtěl být nejblíže. Ze začátku se mi nedařilo proměňovat záběry. A po nějaké době ryby odjely a bylo  těžké je dostat zpět na moje krmení. Ze začátku kola ještě ke všemu zamrzala očka feederu a foukal nepříjemný vítr. Každý třetí až pátý hod jsem musel sundávat led z oček. Na konci kola už mi byla opravdu zima.

 

 

 

 

 

Podařilo se mi ulovit 18 cejnů a jednu podoustev, celkem 675 cm a druhé místo. U nás v Áčku zvítězil Zauwi – 806 cm, který měl parádní poslední část závodu a tahal cejna za cejnem. Třetí byl TonyK – 476 cm. V Béčku vyhrál Pepa Malík – 655 cm, těsně před Pepou Konopáskem se 639 cm a třetí byl Olivka se 416 cm. Toto Pepovo zaváhání byla moje příležitost a krok k možnému vítězství. Pokud bychom oba měli stejné umístění, měl bych lepší součet všech umístění já. V Céčku, nejmělčí části vybraného úseku se chytalo nejméně. Hlavně se muselo chytat minimálně 60 až 65 m daleko, aby byl vůbec nějaký záběr. Tam vyhrál Petr Ondráček 196 cm, druhý byl Jirka Malý mladší 121 cm a třetí Honza Tomšík 101 cm.

 

 

 

 

 

V druhém kole jsem šel na místo A5, kde Zauwi ráno zvítězil. Hned vedle si sedl Pepa Malík, přemožitel Pepy Konopáska z ranního kola. V druhém kole se vítr stočil a foukal na druhou stranu a tak bylo už příjemněji. Zvolil jsem vzdálenost 51m, kde byla asi o metr menší hloubka jako v ranním kole. Nakrmil jsem pěti středními krmítky a hlavně jsem se soustředil na přesnost krmení. Ta byla hodně důležitá. Když jsem se netrefil na lovné místo, čekal jsem na záběr o hodně déle nebo se nedostavil vůbec. Do krmení jsem dával jen pinky. Na háčku mi nejlépe fungovala kombinace červený červ a červená pinka. Měl jsem výborný začátek druhého kola. Když cejni odjeli, bylo třeba přikrmit a dostat je zpět. Ke konci se můj levý soused nenápadně přibližoval na mé lovné místo s tím, že se netrefil. To mi začaly záběry ubývat. Podařilo se mi ulovit 18 cejnů, plotici a půlmetrového kapříka.  Se součtem 734 cm jsem zvítězil. Druhý byl Jirka Malý starší – 642 cm a třetí Pepa Malík 610 cm. Teď už jsem věděl, že i pokud Pepa Konopásek vyhraje sektor B, tak celkové vítězství v seriálu bude moje.  V Béčku zvítězil Pepa Konopásek 669 cm, před Zauwim 519 cm, třetí byl Jirka Denemarek 415 cm. V Céčku se chytalo opět nejméně. Výsledky byly hodně vyrovnané.  Nejlepší byl TonyK 200 cm, druhý byl Honza Tomšík 194 cm a třetí Jirka Malý mladší 193 cm.

Ve čtvrtém kole se mi nakonec podařilo zvítězit se součtem umístění 2+1 a 1409 cm. Druhý byl Zauwi 1+2  – 1325 cm a třetí byl Pepa Konopásek 1308 cm.  V celém seriálu jsem měl součet umístění 7 (z osmi možných výsledků ze 4 závodů se počítalo šest nejlepších) a 2535 cm. Druhý byl Pepa Konopásek 8, 2990,5 cm a třetí TonyK 12, 1681cm.

Cesta k úspěchu vedla ke zvolení správné vzdálenosti, tedy i hloubky. Kdo lovil blízko, měl záběrů málo, nebo i žádný. Důležitá byla i přesnost nahazování, což nebylo ve větru vůbec jednoduché. Já jsem použil háčky Hayabussa KAJ 157, velikost č. 16, 0,10 mm forpasy a plastové – uzavřené krmítko Preston Plug it Feeder 45g, velikosti M. Další důležitou věcí bylo mít krmení dostatečně navlhčené a správně napěchované v krmítku, aby dopadlo co nejvíce návnady na dno. Jako krmení jsem namíchal hnědého cejna, Brune Bremes od Sensasu.

Děkujeme Pepovi Konopáskovi za sponzorování celého ročníku Colmic Zimní ligy 2017/2018 a po letní sezóně se doufám sejdeme na dalším ročníku znovu.

Feederu zdar. Radynek

Spread the love

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *