Krajský přebor LRU Feeder MRS 2017

První kolo krajského přeboru LRU feeder MRS

První kolo, které pořádal Martin Maťák,  se odehrálo na krásném závodním úseku břeclavského Járku, revír Dyje 3.  Předchozí závod 1. ligy plavané nám sliboval skvělou chytačku. Protože to většinu z nás byla naprosto neznámá voda, kterou jsme si chtěli osahat, já, Petr Ondráček, Honza Tomšík a Radynek jsme přijeli již o den dříve. Celý páteční den bylo deštivé počasí, tak jsme trénovali chytání pod deštníkem. Ryby byly v podstatě apatické a braly jenom malincí skaláci a oukleje. Tato informace byla naprosto stěžejní pro sobotní závod – všichni, co jsme byli trénovat, jsme se vešli do pátého místa.

V sobotu bylo počasí jako vyměněné a svítilo krásně sluníčko. Aktivitě ryb to ale bohužel nepřispělo. V křišťálově čisté vodě jsme viděli hejna projíždějících cejnů, ale přimět je k záběru bylo naprosto nemožné a za celý závod se chytili pouze dva. V druhém kole se aktivita ryb ještě snížila a už skoro nebraly ani oukleje. Byl to tedy opravdový boj o každou rybičku.
Celkově jsme moc nezachytali, ale to se i na takhle krásné a rybnaté řece může stát, a stal se z toho velmi technicky náročný závod. Toto jsou ale přesně takové závody, které nás  posunou o kousek dál. A i přesto jsme si to moc užili.

 

 

 

Vítězové 1. kola: 

sektor A – Papin – 2200g

sektor B – Jenda –  2920g Jenda (což byla největší váha závodu)

sektor C – Sabina  – 1140g

 

Vítězové 2. kola :

sektor A – Radynek – 1640 g

sektor B – dělené 1. místo Jenda s Petrem Chadrabou  840g

sektoru C – Juraj – 1260g

 

Celkové výsledky:

  1. místo – Jenda – součet  2,5 (1+1,5) a 3760g.

2. místo – Radynek – součet také 4 (3+1) – ale vyšší váha 3640g

  1. místo – Sabina – součet 4 (1+3) a 2320g

 

 

 

 

 

Děkujeme Martinovi, který sám nechytal, že pro nás udělal takto pěkný závod a ukázal tuhle vodu i feederařům.

 

Druhé kolo krajského přeboru LRU feeder MRS

Už na podzimní schůzi MRS LRU feeder jsem si vzal pořadatelství 2. kola Krajského přeboru LRU MRS FEEDER za úkol. To jsem ještě netušil, co všechno mě čeká a nemine. Vybral jsem svůj oblíbený revír – Pilskou nádrž u Žďáru na Sázavou, revír Sázava 19. Byla to z pohledu závodního feederu panenská voda, podle mého názoru naprosto ideální, s bohatou osádkou kapra a cejna. Ještě na podzim, kdy jsem soutěž plánoval, po třech letech relativního sucha, se kolem celé přehrady byla 5m pláž, která je pro vytvoření závodní trati naprosto ideální. Překvapením na jaře pak bylo, že po bohaté sněhové nadílce byl Pilák na svém maximu a tekl dokonce přes přepad. Pro ryby výborný stav, pro nás závodníky to už tak dobré nebylo. Horší bylo to, že po období sucha nám břehy trochu zarostly. Ale teď už k vlastnímu závodu.

Počasí v průběhu týdne před závodem bylo hodně proměnlivé od sluníčka až po silný vítr s deštěm, ale celkově se postupně lepšilo a s tím se zvyšovala i aktivita ryb, a na samotný závod mělo být slunečno. V pátek jsem provedli prořezání tratě, aby mohli všichni pohodlně nahazovat (skoro 🙂 )

Předpověď nelhala a v den závodu bylo krásně, i když nás po ránu zahalila pěkná vysočinská mlha. To bylo dost srandovní, protože nikdo nevěděl, kam vlastně hází. Pak se mlha rozpustila a slunce vykouklo a velmi příjemně hřálo. Ryby se chytaly celkem slušně a v sektoru A to byl boj do poslední minuty. Nikdo jsme si před vážením nebyl jistý, jak to vlastně skončí.


Nakonec první kolo vyhráli:

sektor A – Zauwi – 11720g

sektor B – Pečťák starší – 9120g

sektor C – Zdenek Kejnar – 10680g.

Na druhé kolo se nám ještě více oteplilo a mohli jme chytat i v tričku. Foukal mírný vítr a bylo slunečno, což dopomohlo k rybímu apetitu, a druhé kolo bylo výsledkově ještě zajímavější a celkově se nachytalo více ryb. Objevila se váha dokonce přes 20 kg.

 

Vítězové odpoledních sektorů byli:

sektor A – Jenda – tedy já – 24700g

sektor B – Jirka Svoboda – 15080g

sektoru C, který byl nejvyrovnanější – Vlastička – 13120g

 

Závod celkově dopadl takto:

1. místo – Zauwi – součet 3 (1+2) – váha 23240g.

2. místo – Jenda –  se stejným součtem (3+1) – váha 34840g

3. místo – Vlastička – součet  (3+1)  – celková váha 18700g

 

Teď už chybí jen celkoví vítězové:

1. místo – Jenda – součet 6,5 – 38600g

2.místo –  Zauwi – součet 9, 26220g

3.místo – Petr Ondráček – součet 12, 14980g

 

Letošní kraják je minulostí a můžeme hodnotit. Skládal se ze dvou naprosto odlišných závodů. První na mírně tekoucím Járku s rychlostním chytáním mini ryb. A pak Pilák, kde je velké množství kaprů a středně velkých cejnů. Myslím si, že jsme si oba závody velice užili. Jediné, co mě mrzí, je, že se nás sešlo tak málo jen 18 závodníků na obou závodech. Věřím, že příští rok to bude o poznání lepší. Náš kraják má výhodu, že se můžeme měřit s těmi nejlepšími.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem účastníků obou kol. Martinovi za organizaci prvního kola. Za velkou pomoc s organizací na Piláku Radynkovi a  Petrovi  Ondráčkovi, hospodáři PS Žďár nad Sázavou panu Sukovi za zapůjčení revíru. Dík pak samozřejmě patří naší sličné rozhodčí Lucce Černé. Dále bych chtěl poděkovat sponzorům, díky kterým jme si letos mohli dovolit nadstandardní ceny: – MRS, Moss sk v zastoupení Čabiho, Happy stavby, Maso Žďársko a Gorivo.

Všem co se podíleli a závodili, moc děkuji.

Jenda

 

 

 

 

 

Spread the love

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *