Polanka – první kolo Zimní ligy 20014/2015

Polanka ve znamení deštníků

Teplota rychle klesá, listí ze stromů opadalo a břehy všech vod začínají být liduprázdné … Ano, hádáte správně, že je čas na další ročník Zimní ligy. Jako každý rok se měla tato série závodů, vyznačujících se velice přátelskou a příjemnou atmosférou, otevírat na řece Jihlavě v Ivančicích. Nakonec se ale kvůli nasazování kaprů a rybářskému tlaku musel první závod přesunout na všem velice známý úsek v Třebíči nad městským splavem.

Pohled na řeku na Polance.

Hodně lidem tento přesun překazil plány, a tak jsme se v sobotu 8.11.2014 sešli v počtu pouze 10 závodníků. To je však ideální počet na dva spravedlivé sektory. Prvních pět míst bylo hned u místa srazu, za zdí u hřiště a dalších pět závodníků sedělo na kamenech asi o sto metrů níže. Losování a přesun proběhly bez větší problémů, avšak čím dál více se stupňoval déšť, který nás nakonec provázel skoro celým dnem.

Stréc FIDO, budoucí vítěz.

Startovní písknutí zaznělo o tři čtvrtě na devět a odstartovalo tak první dvouhodinové kolo. Ryby se začaly chytat hned po startu a především na krajních místech poměrně ve velkém počtu. Sektor A vyhrál Radek Pečta ml. se součtem 495 cm. Druhý skončil Petr Bartl s 290cm a třetí Radek Pečta st. s 264cm. V sektoru B byla také překonána hranice čtyř metrů, kdy vyhrál Uncle Fido s rybami v délce 410cm. Za ním skončil Papin s 238cm a třetí TonyK s 187cm. Mezi úlovky převažovali pěkné ostroretky, menší plotice a podoustve, cejni různých velikostí a i pár nasazených kaprů.

 

Na přestávku a přesun přestalo jako mávnutím proutku pršet. Díky tomu mohli všichni posvačit a nachystat se na další kolo. Po hodinové pauze začali řeku Jihlavu bombardovat krmítka závodníků a odstartovalo se tak další dvouhodinové kolo (to už ale probíhalo opět s deštníky nad hlavami). Chytalo se znovu poměrně dost, avšak oproti ránu již nespolupracovali kapři, ale hlavně ostroretky a cejni. V sektoru A si druhé vítězství připsal Uncle Fido, ,,měřící‘‘ 491cm a potvrdil, že Polanka má stejnou ,,krevní skupinu‘‘ jako on. Druhý za ním skončil jeho týmový kolega Uncle Radek s 263cm a třetí Radek Pečta ml. s 215cm. V horním sektoru probíhal souboj mezi forhonty. Nakoneč šťastnějším mohl být Radynek, který Radka Pečty st. porazil jen ,,o prsa‘‘, přesněji o 13 cm. Radynek nachytal ryby o délce 274cm a vyhrál sektor B. Třetí za nimi skončil Petr Bartl s rovným metrem.

Martin v druhém kole.

Ceny a pohár pro vítěze věnovala firma Rybářství Brno, čímž jí tímto za všechny děkuji. A kdo si je nakonec odnesl? Na třetím místě skončil Radek Pečta st., kterému pomohl celkový součet centimetrů za obě kola (součet 5, 525 cm). Druhý skončil Radek Pečta ml. se součtem 4 a celkovou délkou 710cm. Jediný, kdo překazil rodinné obsazení stupňů vítězů, byl Uncle Fido, který suverénně vyhrál se součtem 2 a délkou 9 metrů a 1 cm k tomu.

Myslím, že až na počasí se první kolo opravdu vydařilo, ryb se nachytalo také poměrně dost a doufám, že se všichni těší na další kolo, které již bude na výše zmíněném úseku v Ivančicích, který dokáže pěkně zamíchat kartami.

Pečťák ml.

Spread the love

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *