Koněšínská pláž po druhé

Letošní ukončení Zimní ligy bylo domluveno jako loni na Dalešické přehradě na Koněšínské pláži a to na první jarní den, na sobotu 21.3.2015. Minulý rok se zde nalovilo velké množství ryb všech dostupných druhů a velikostí a zkouška v týdnu před závodem ukazovala, že na pláži jsou aktivní pěkné plotice a slušní cejni i letos.

V sobotu ráno na místo dorazilo deset natěšených rybářů. Na louce byla ještě jinovatka, a kdo sáhl do vody kvůli namíchání krmení, tak se netvářil zrovna vesele. Voda byla zatraceně studená. Losování proběhlo během chvíle. O zpestření rána se postaral Pečťák starší, protože si musel „odskočit“ domů pro zapomenuté podběráké hlavy. Takže se nemuselo nikam spěchat.

Trať byla rozdělena na levé Áčko a pravé Béčko, obě po pěti lidech. V prvním tříhodinovém kole začali někteří tahat ryby hned na první nahození. V Áčku viditelně všechny převyšoval „forhonťák“ Fido. V poslední hodině mu přestaly ryby brát, a tak se Papin, který chytal hlavně ke konci kola, přiblížil na dosah. Fido měl 606 cm, Papin 577 cm a Radynek 429 cm.

Na Béčku taky fungoval forhont – Zauwi tam nenechal nikoho na pochybách a suveréně zvítězil s 951 cm, druhý byl stréc Laďa 527 cm a třetí TonyK 436 cm. TonyK bojoval ze začátku kola s vázkami a úlovky doháněl až na úplném konci. Chytali se převážně plotice (20 – 32 cm), cejni (26 – 45 cm) a občas se chytila podoustev nebo okoun. Již po první kole bylo jasné, že Fido už není bodově dostižitelný a v třetím ročníku Zimní ligy zvítězí. Na další místa byla pěkná tlačeníce.

Po prvním kole Martin ohřál na kempinkovém vařiči párky. To všichni uvítali a při pěkném počasí se přestávka na jídlo trošku protáhla. Chvílemi to bylo i na tričko s krátkých rukávem. V druhém kole se ale rozfoukal větřík, a všichni se zase oblékli. V druhém kole se chytalo zhruba stejně ryb

Martin na Áčkovém forhontu nedal nikomu šanci – zvítězil s 805 cm. O druhé místo byla ale tahanice. Tu nakonec těsně vyhrál Pečťák mladší 326 cm a třetí byl Fido 322 cm. Na Béčku dobře rozjetý závod dokončil ve velkém stylu Zauwi a s 967 cm vyhrál odpolední kolo. Druhý byl na forhontu chytající Papin 527 cm a třetí Radynek 397 cm.

V druhém kole zvítězil Zauwi 1+1 a pěkných 1.918 cm. Druhý byl Papin 2+2 a 1104 a třetí Fido 1+3, 928. Nejmenší ryba závodu byla plotice 20 cm. O cenu za nejmenší rybu losovali čtyři závodníci a nejšťastnější „losovač“ byl Fido. Nejdelší rybu závodu chytil Radynek a to navíc jediného chyceného kapra o délce 46 cm.

Třetí ročník Zimní ligy vyhrál Fido 14 bodů a 3.203 cm. Druhé místo těsně uhájil Pečťák mladší 20 bod; a 2.656 cm a třetí byl Martin Maťák 21 bod a 3.031 cm.

Letošní ročník se povedl a na všech čtyřech revírech jsme si pěkně zachytali. Musíme poděkovat internetovému obchodu Rybářství Brno – zakoupil nám ceny a poháry pro letošní ročník. Díky.

Příští rok se sejdeme již na čtvrtém ročníku Zimní ligy. Teď nás čeká letní sezóna, na kterou se všichni po zimě moc těšíme.

Feederu zdar. Radynek

Spread the love

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *