Domanín – první kolo Zimní ligy 2015/2016

Protože se na první kolo Zimní ligy přihlásilo přes dvacet zájemců, bylo třeba najít revír, kam se všichni vejdou. Padl návrh na pro nás neznámou vodu u Bystřice nad Pernštejnem, Domanín. Papin s Láňoušem se vydali na zkušební test a hlásili, že to je přesně ta voda, kterou pro tento závod hledáme. Týden před domluveným termínem jsme jeli vodu vyzkoušet v šesti lidech. Sice nám hodinu trvalo, než najely ryby, ale pak jsme si pěkně zachytali.

Jako termín závodů byla vybrána sobota 14.11.2015. Dle předpovědí se mělo ochladit a „rosničkáři“ slibovali ještě silný vítr a k večeru přeháňky. Ráno při odjezdu z Třebíče bylo příjemných osm stupňů. Při příjezdu k Domanínu hlásil teploměr stupně čtyři a k tomu pěkně foukalo. Po příchodu všech na místo určení u vody všechno rychle proběhlo. Pepa Konopásek šel vybrat místo pro sektor A a já se Zauwim a Vlastičkou jsme rychle „napíchali „ Béčko a Céčko. Na místo dorazilo 19 borců, z původně plánovaných 24. Fido zrobil „prezenčku“ a hned se losovalo. Ráno byla na větru pěkná „kosa“ a všichni se těšili, až na jejich místo zasvítí sluníčko. Nejvíce trpěli na krajním Áčku, kam se sluníčko dostalo naposledy. Domluvili jsme se na dvakrát 2,5 hodiny s krmením pět minut předem. Obavy, že ryby najedou po dlouhé době, se nepotvrdily a záběry začaly na první nahození. V Áčku zachytal nejlépe Pepa Konopásek, jeho cejni měřili dohromady 869cm. Druhý Leoš měl 374cm a třetí Papin 173cm. V Béčku měl nejvíce Martin Maťák 675cm, taky chytal hlavně cejny. Druhý byl Fido, taky lovil cejny – 485cm, a třetí Slávek Ruman – 429cm. Slávek chytil ráno kromě cejnů i šest kaprů. V Céčku chytal nejlépe Zauwi hned od prvního hodu a potvrdil, že dvě vítězství na loňské Zimní lize nebyly náhodně. Ten chytal hlavně cejny a plotice – 597cm. Druhý byl Jirka Denemarek, 477 cm a třetí Juraj 311. Oba měli mezi úlovky jednoho kapra. Dopoledne se ulovilo celkem 12 kaprů.

Po spočítání úlovků se na prostředku závodní tratě vylosovalo odpolední kolo a všichni se začali přesouvat. Jediný, kdo zůstal na původním místě, byl Juraj. Odpoledne začaly záběry hned od prvních nadhození. Áčko vyhrál opět Pepa Konopásek, 813cm. Druhý byl stréc Radek – 331cm a třetí Leoš -269cm. V Béčku také opakoval vítězství Martin M. – 446cm, tentokráte těsně před Fidem – 402cm. Třetí byl stréc Laďa 381cm. Martin chytal jenom cejny, kdežto Fido a Laďa měli uloveny i kapry. Na Céčku těsně zvítězil Zauwi 498cm před Radynek 486cm. Zauwi potvrdil ranní vítězství lovem plotic a cejnů. Radynek měl uloveny kromě cejnů i čtyři kapry. Třetí byl Jirka Vávra 245cm. Jirka v poslední půlhodince ulovil čtyři kapry asi 10 metrů od břehu a tím si vylepšil odpolední skóre. Odpoledne se ulovilo 21 kaprů. Nejméně se kapři lovili na Áčku, kde se chytili jen dva a to v odpoledním kole. Chytalo se nejvíce od 25 do 33 metrů od břehu. Hloubka v nádrži v těchto místech byla kolem čtyř metrů.

Tři nejlepší feederaři měli stejný součet umístění 2 a tak o pořadí rozhodly sečtené centimetry ulovených ryb. Nejvíce měl Pepa Konopásek 1.682cm, druhý byl Martin Maťák 1.121cm a třetí Zauwi 1.095cm.

Po předání cen, pohárku pro vítěze a společném fotu se všichni rozprchli. Večer nás čekala schůze LRU MRS FEEDER v Třebíči, na kterou se někteří přesouvali.

Akce se povedla a nachytalo se na tento datum neuvěřitelné počty ryb. Trošku nepříjemný byl vítr a přeháňka těsně před koncem druhého kola. Uvidíme, jak se „povede“ druhé kolo Zimní ligy.

Feederu zdar.

Radynek

Spread the love

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *