Brněnské Prigl 2016

Třetí závod Zimní ligy byl již potřetí naplánován na Prigl do Rokle, tentokráte na první víkendovou neděli 6. března 2016. Na Priglu se nám hodně líbí, protože se tam v tomto období dá pěkně zachytat. Nejvíce se loví cejni a skaláci, od dlaňových velikostí, až po kusy přesahující 40 cm. Dají se zde chytit plotice, líni a občas se uloví i kapřík. Letos se na závody Zimní ligy hlásí více feederařů než předešlé ročníky, a proto je vidět, že zájem se něco naučit a okoukat od zkušenějších kolegů, pořád stoupá. Dobře vyhlížející byla i předpověď na neděli, 8 stupňů vypadalo více než dobře. Všichni byli také zvědaví, jestli Pepa Konopásek bude pokračovat ve vítězstvích, nebo se ho konečně podaří někomu porazit.

Bez klipování to nejde.

U vody jsme se sešli těsně před osmou hodinou. Nakonec se dva rybáři na poslední chvíli omluvili, i tak nás bylo 22. Martin Maťák jako znalec místní vody „napíchal trať“. Áčko a Céčko bylo po 7 lidech a prostřední Béčko po 8. Po vylosování se všichni rozprchli na svá místa a začali se chystat.

O čtvrt na deset to začalo. Někde se lovilo hned od prvního nahození a někomu první záběr přišel o trošku později. V Áčku se lovilo nejméně, rozdíly mezi jednotlivými závodníky byly nejmenší ze všech sektorů. Nejlepší byl FIDO s 281 cm, druhý MichDu s 260 a třetí Leoš H. 238 cm. Fido potvrdil, že chce opět bojovat o horní příčky, i když letos je to o hodně těžší jako třeba vloni. V Béčku vyhrál těsně Zauwi 311 cm, další aspirant na nejvyšší příčky, před Radynkem 299 cm a třetí byl Jenda 218 cm. V Céčku si to rozdali „sousedé“ Martin Maťák a Pepa Konopásek o vítězství. Každý zvolili jinou vzdálenost a i jejich úlovky byly hodně rozdílné. Pepa měl výborný nástup a Martinovi zase trvalo, než mu najely ryby. Nakonec Pepa náskok uhájil s 687 cm před MM 624 a Vlastičkou 531 cm. Celkem se ulovilo 5.834cm ryb. Koudy se dopoledne marně dožadoval změření raka (zřejmě Amerického) a pořád tvrdil, že i rak je ryba, i když trošku divná. Forhonty ráno nikomu nepřinesly štěstí v podobě sektorového vítězství.

První kolo se chytali převážně cejni a skaláci od 14 cm do 40 cm. Bylo uloveno i několik plotic a kapříků kolem 50cm a pár línů. Všichni se v klidu přemístili na nová místa a byl čas i něco zkousnout. Druhé kolo začalo v jednu hodinu. Začátek byl opatrnější než ráno, ale pak se chytalo až do konce. Na Áčku se ulovilo více jak ráno. Těsně vyhrál Vlastička 470 cm před Pečťákem starším 467cm a třetí byl FIDO 424 cm. V Béčku zvítězil suverénně Pepa Konopásek s 495 cm. O druhou příčku byl velký boj, který nakonec vyhrál Jenda 422cm před Radynkem 420cm a Papinem 418cm. V Céčku vítězství z rána potvrdil Zauwi 742 cm. Druhý byl MM 688cm a třetí Jirka Vitásek 345 cm. Odpoledne se chytaly daleko větší ryby jako ráno a ulovilo se 7.139 cm. Opět kromě cejnů, skaláků a plotic bylo uloveno několik línů a kapříků.

Jirka Denemarek patřící do skupiny „beraničářů“.

Na Priglu již tento ročník potřetí za sebou vyhrál Pepa Konopásek 1+1, 1.182cm a potvrdil i průběžné první místo. Druhý byl Zauwi 1+1, 1.053cm a tím se posunul na průběžné druhé místo před Martina Maťáka, 2+2, 1.312cm. Čtvrtý byl Vlastička 3+1, 1.001cm a pátý FIDO 1+3, 705cm. I Vlastička se posunul na průběžnou pátou pozici za FIDA.

kce se povedla a úlovky byly opravdu parádní. Poslední kolo je naplánované na neděli 3.4.2016 na Konešínskou pláž jako loni a předloni, kde se rozhodne o celkovém pořadí Zimní ligy ve feederu.

Feederu zdar. Radynek

 

 

Spread the love

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *