Článek a foto z Koněšínské pláže – 4. odložené kolo Zimní ligy 2013/2014.

Kdo uteče, vyhraje!

V neděli 26. března 2014 proběhlo poslední, odložené kolo Zimní ligy 2013/2014. Po řece Jihlavě v Ivančicích, v Třebíči a brněnském Priglu, se nás na čtvrtém a posledním kole opět sešlo poměrně dost. Třináct feederových nadšenců mělo premiéru na Koněšínské pláži na Dalešické přehradě, která byla ale značně upuštěná. Toto kolo bylo ale něčím specifické. Péřové bundy nechali všichni doma a místo nich si přibalili sluneční brýle a opalovací krémy. Aspoň tedy někteří a ti, kteří si nechali krém doma, odjeli domů spálení. Počasí si letos dělá, co chce. S těmito podmínkami by nikdo na konci března opravdu nepočítal. A dokonce nás přijel navštívit i Milan Novotný se svým skvělým stánkem s občerstvením. To byla opravdu paráda.

Losujem druhé kolo. Papin jásá nad „A1“.

Zrovna tuto noc se měnil čas, ale naštěstí všichni závodníci dojeli včas. Los byl zajímavý hlavně pro účastníky všech kol a pro závodníky, kteří měli ještě ambice na bednu. Až na „Stréca FIDA“ se všichni poskládali do jednoho sektoru. Ranní kolo ovládly forhonty a Feeder klub Třebíč. V áčku vyhrál Koupač se 645cm. V béčku suverénně vyhrál Radynek s 856cm. Céčko vyhrál Laďa Oliva s 880cm. Ryby byly opravdu při chuti.

Papin rezignoval, už se prostě netěhuju….

Po klasickém čaji a chlebu z domu, jsme si tentokrát na oběd dopřáli klobásku a chlazené pivo či jiné nealkoholické nápoje. Již v přípravě jsme ale narazili na veliký problém. Přehrada se začala neskutečnou rychlostí napouštět. Každý se musel několikrát za kolo přesouvat. Museli jsme se minimálně o 4 metry posouvat. Tím pádem musela vzniknout u každého alespoň malá odchylka zaklipování vlasce, někteří to neřešili vůbec a chytali na konci o 4 metry blíže. Každý by si řekl, že to musí rybám vadit. Těm to ale vůbec nevadilo a braly stejně jako v kole prvním. Forhonty už nebyly tak dobré jako v prvním kole, dokonce na nich byly dosaženy nejhorší výsledky. Nejlíp se s neobvyklými podmínkami odpoledne vypořádal v „A“ vyhrál FIDO s 873cm. Béčko ovládl podruhé Radynek se 769cm a v céčku vyhrál Martin Maťák s 840cm. Celkově tento závod vyhrál Radynek s dvěma jedničkami a 1625cm. Druhý byl Fido a třetí Olivka.

Olivka s úlovkem kapříka. Ráno s přehledem vyhrál sekror C.

Letošní ročník zimní ligy se velice vydařil, na každém závodě se chytlo mnoho ryb a bylo jenom minimum nul. Napínavé to bylo od samého začátku až do poslední minuty. Všech 4 závodů se zúčastnilo 8 lidí. Byla to skvělá parta a snad se za rok znovu potkáme. Tím nejlepším se pro letošní rok stal Martin Maťák se součtem umístění 13 a 31 metry. Druhý skončil Radynek se součtem 14 a 29 metry. Třetí byl FIDO se součtem 15 a 30 metry. První tři tedy dělily jenom 2 body. Na dalších místech se umístili po sobě: Tonda Kunst, Radek Pečta ml., Papin, Ševča a Radek Pečta st. Tímto uzavíráme zimní sezónu a pomalu kráčíme k té teplejší.

Feederu zdar, Koupač

 

Spread the love

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *