První kolo Colmic Zimní ligy 2016/2017 – Domanín

Letošní Zimní liga má před názvem ještě nové slovo a to COLMIC. Je to tím, že letošní, již pátý ročník bude podporovat Pepa Konopásek prostřednictvím italské firmy Colmic. Pepa si Zimní ligu oblíbil již minulou sezonu, kterou při své první účasti hned vyhrál.

Martin nachystán na první kolo. Pořádně vybaven do nepříznivého počasí.

První kolo bylo směřováno na datum 5.11.2016. Původní návrh, udělat první kolo na nádrži Pilská, se nepovedl. Při ochlazení se na vybraném místě pro závod přestaly ryby zdržovat a proto se „narychlo“ první kolo přesunulo na nádrž Domanín. Zde se chytalo již jedno kolo Zimní ligy minulý rok a nachytalo se hodně ryb. Také zde na začátku října proběhl Krajský přebor LRU MRS feeder a i ten dopadl výborně.

Pepa se proti zimě vybavil „úplně jinak“.

Na tento závod se přihlásilo 30 lidí. V sobotu se ale nakonec dostavilo 25 rybářů, kteří byli rozděleni do čtyř sektorů. Jeden sektor byl vytyčen před první zátokou u hráze a zbylé tři sektory pokračovaly směrem k přítoku. Za pět minut osm hodin se začalo krmit a v osm chytat. Každé kolo mělo trvat dvě a půl hodiny.

 

Ryby braly prakticky hned od prvních nahození a jen někteří zúčastnění si na záběr museli chvíli počkat. Půlhodina až hodina byla na záběry nejlepší. Potom ryby přestaly atakovat dobroty na háčku a bylo třeba něco změnit, nebo vymyslet. Chytali se především plotice a cejni, od úplně malých prcků až po ryby dosahující 40 cm. Jediný Viktor Štovčík zdolal dva kapry, 55 a 47 cm dlouhé. Na Zimní lize se úlovky hodnotí v centimetrech a délku ulovené ryby musí sousední rybář schválit, nebo si ji může jít zkontrolovat změřením, až poté si ji dotyčný rybář zapíše do bodovací karty.

 

Lovili se hlavně plotice….

V Á sektoru se nachytalo nejméně, a forhont A1 tentokráte nebodoval. Nejvíce měl nachytáno dopoledne Matitr 286 cm, druhý byl TonyK 262 cm a třetí Pečťák starší 213 cm. V Béčku byl suverénně nejlepší Leoš Havlík 685 cm. Leoš bodoval na Domaníně už loni a tak je vidět, že mu prostě Domanín sedí. Druhý byl Slávek Ruman 544 cm a třetí Tomáš Kučera 426 cm. V Céčku byl suverénní Pepa Konopásek s 824cm a měl ráno i nejvyšší dosaženou míru všech ryb. Druhý byl Zauwi 518 cm a třetí Pečťák mladší 396 cm. V Déčku měl nejvíce Martin Maťák 807cm, druhý Radynek nalovil 567 cm a třetí Mora 322 cm. Dopoledne foukal nepříjemný vítr, a kdo jen trošku podcenil oblečení a tak si chytačku moc neužil.

 

A cejni….

Na druhé kolo se losovalo v polovině trati a hned se všichni stěhovali na nová místa. To bylo alespoň trochu potřebného pohybu na zahřátí. V průběhu druhého kola nefoukal tolik nepříjemný vítr a dokonce vysvitlo i sluníčko. Chytlo se jen o malinko méně ryb. Dokonce se ulovili i kapři. V odpoledním kole byl jeden závodník bez úlovků a navíc z Forhontu A1. Tak se ukázalo, že A1 je pro tento závod nějaké zakleté. Nejvíce měl z Áčka Tomáš Kučera 394, druhý Zauwi 287 cm a třetí Slávek Ruman 260 cm. V Béčku Martin Maťák odpoledne přidal druhé vítězství s 744 cm před Leošem Havlíkem 556 cm a třetí byl Mora 452 cm. Pepa Konopásek s 695 cm byl nejlepší a podruhé zvítězil ve svém Cé sektoru. Druhý byl Radynek 453 cm a třetí byl Pečťák starší 324 cm. Na Déčku měl nejvíce Jenda 495 cm, druhý 323 cm měl Pečťák mladší a třetí Matitr 261 cm. V odpoledním kole se povedl husarský kousek Vlastičkovi, který jako jediný ulovil kapry a to pět kusů od 42 do 50cm. I odpoledne se lovili hlavně plotice a cejni, nebo jejich kříženci.

 

Nachystané ceny.

Nachystané ceny.

 

Na první kole Colmic Zimní ligy zvítězil Martin Maťák 1+1 a s celkovou délkou ryb 1.551 cm těsně před Pepem Konopáskem 1+1 – 1.519 cm. Třetí byl zaslouženě Leoš Havlík 1+2 a 1.241 cm, čtvrtý byl Radynek 2+2 – 1.020 cm a pátý Tomáš Kučera 3+1 – 820 cm. Prvních pět závodníků dostalo ceny od firmy Colmic a navíc Martin Maťák a poslední závodník „za odměnu“ donesou příští kolo domácí upečenou buchtu.

 

 

 

Závod se povedl, nakonec nikdo neumrzl a nachytalo se velké množství ryb. Druhé kolo bude závislé na počasí. Předběžně je termín stanoven na konec listopadu nebo začátek prosince. V polední přestávce bude více času a plánuje se opékání párků a klobás. Takže se máme všichni na co těšit.

Feederu zdar. Radynek

Spread the love

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *